X nejkrásnějších českých jezer, které stojí za návštěvu v létě

Turistika
Česká jezera jsou v létě ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. V tomto článku vám přinášíme tipy na nejkrásnější jezera, která stojí za návštěvu.

Rybník Olšina

Rybník Olšina se nachází v Jihočeském kraji nedaleko města Třeboň. Tento malebný rybník je oblíbeným místem pro koupání, rybaření a cykloturistiku.

Lipenské jezero

Lipenské jezero je největším přehradním jezerem v České republice. Nachází se v Jihočeském kraji a nabízí mnoho možností pro vodní sporty a turistiku.

Máchovo jezero

Máchovo jezero se nachází v severních Čechách nedaleko města Doksy. Toto jezero je oblíbeným místem pro koupání, windsurfing a vodní lyžování.

Slapská přehrada

Slapská přehrada se nachází v okolí města Příbram. Tento vodní zdroj nabízí mnoho možností pro vodní sporty, turistiku a relaxaci v přírodě.

Šumavská jezera

Šumavská jezera jsou soustavou jezer nacházející se na hranici mezi Českou a Německou republikou. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turistiku a cykloturistiku.

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí se nachází v blízkosti města Meziboří v severních Čechách. Tato jeskyně je známá svými krásnými nápisy a krasovými útvary.

Hamerský rybník

Hamerský rybník se nachází v okolí města Havlíčkův Brod. Tento rybník je vhodným místem pro koupání, rybaření a cykloturistiku.