Víte, že v Antarktidě se vyskytují vodopády?

Příroda
Antarktida není jen bílá pustina, skrývá mnoho překvapení, například vodopády.

Nejvyšší vodopády světa v Antarktidě

Většina z nás si Antarktidu představuje jako nekonečnou pustinu z ledu a sněhu, ale ve skutečnosti se jedná o jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších kontinentů na světě. Kromě unikátní fauny a flóry zde najdeme i několik vodopádů, z nichž některé patří k nejvyšším na světě.

Vodopád Blood Falls

Jedním z nejznámějších vodopádů v Antarktidě je Blood Falls. Tento vodopád se nachází v oblasti McMurdo Dry Valleys a získal své jméno díky své neobvyklé barvě - voda, která z něj proudí, má totiž krvavě červenou barvu. Tuto barvu způsobují oxidy železa vyskytující se v podzemní vodě, která sem proudí.

Vodopád Denton

Dalším zajímavým vodopádem v Antarktidě je Vodopád Denton. Nachází se na západním pobřeží a patří k nejvyšším vodopádům na světě. Celková výška vodopádu je 425 metrů, z čehož nejvyšší stupeň dosahuje výšky 150 metrů.

Vodopád Casey

Posledním vodopádem, který zmíníme, je Vodopád Casey. Tento vodopád se nachází na východě Antarktidy a patří k největším vodopádům na světě. Celková délka vodopádu je více než 3 kilometry a kromě krásného vzhledu nabízí i mnoho vodních aktivit jako kajak, rafting nebo potápění.