6 nejkrásnějších pláží v Česku, které musíte navštívit letos v létě

Cestování
Pláže v Česku jsou nádherné a nabízejí mnoho aktivit pro celou rodinu. Zjistěte, které jsou nejlepší!

1. Máchovo jezero

Máchovo jezero se nachází nedaleko města Doksy a je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou v Česku. Pláže kolem jezera nabízejí mnoho aktivit pro celou rodinu, včetně koupání, windsurfingu a plachtění.

2. Luhačovické lázně

Luhačovické lázně jsou největší lázeňské město v Česku a nabízejí nejen léčivé prameny, ale také krásné pláže na břehu řeky Luhačovice. Kromě koupání si zde můžete vyzkoušet i golf nebo tenis.

3. Lipno

Lipno je největší vodní nádrží v Česku a nabízí nádherné pláže, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Na Lipně si můžete vyzkoušet například paddleboarding, windsurfing nebo vodní lyžování.

4. Jeseníky

Jeseníky jsou horským masívem v severovýchodním Česku a nabízejí nejen krásnou přírodu, ale také mnoho přírodních koupališť. Určitě nevynechejte koupání v přírodním koupališti Karlova Studánka nebo vodopádu Velký Skalní vodopád.

5. Slapy

Slapy jsou vodní nádrží na řece Vltavě nedaleko Prahy a jsou oblíbenou destinací pro letní dovolenou. Pláže na Slapech jsou ideální pro rodiny s dětmi a nabízejí také mnoho vodních aktivit, jako je například vodní lyžování.

6. Harrachov

Harrachov je nejen lyžařským střediskem, ale také nabízí krásné pláže u řeky Mumlavy.