Top 5 nejlepších destinací pro snowboarding v Evropě

Cestování
Zima se pomalu chýlí ke konci a s ní i snowboardová sezóna. Pokud hledáte inspiraci na příští zimní dovolenou, přinášíme vám seznam nejlepších destinací pro snowboarding v Evropě.

1. Verbier, Švýcarsko

Verbier je jedno z nejlepších míst pro snowboarding v Evropě. Nabízí více než 400 km sjezdovek různé obtížnosti a mnoho off-piste terénů pro pokročilé jezdce. Kromě toho je zde velké množství snowparků, včetně slavného La Chaux Snowparku.

2. Val Thorens, Francie

Val Thorens je nejvýše položený lyžařský resort v Evropě a nabízí skvělé podmínky pro snowboarding. Najdete zde mnoho různých terénů, včetně úžasných off-piste zón. Pro fanoušky freestyle snowboardingu je zde také snowpark s mnoha překážkami.

3. Livigno, Itálie

Livigno je oblíbeným místem pro snowboarding díky svému velkému množství sjezdovek a snowparků. V posledních letech byl resort také vybrán jako hostitel mnoha velkých snowboardových soutěží, jako jsou Burton European Open a World Rookie Fest.

4. Mayrhofen, Rakousko

Mayrhofen nabízí skvělé podmínky pro snowboarding, včetně několika snowparků a mnoha off-piste terénů. Jezdci si mohou užívat také nádherné výhledy na okolní Alpy. Pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, je zde také Harakiri, nejstrmější sjezdovka v Rakousku.

5. Ruka, Finsko

Ruka je nejsevernějším lyžařským resortem v Evropě a nabízí skvělé podmínky pro snowboarding. Najdete zde mnoho různých terénů, včetně off-piste zón a snowparků. Ruka je také známá svými nočními sjezdy a možnostmi pozorování polárních září.