5 nejúčinnějších cviků na posílení páteře

Zdraví
Trpíte bolestmi zad? Zkuste tyto cviky na posílení páteře a zlepšete svou pohyblivost a bolesti.

5 nejúčinnějších cviků na posílení páteře

Bolesti zad trápí mnoho lidí a mohou ovlivnit kvalitu života. Proti bolestem zad je dobré bojovat, a to pravidelným cvičením, které posiluje svaly páteře. Zde jsou 5 nejúčinnějších cviků na posílení páteře:

  1. Plank - podložte se na předloktí a špičky nohou, tělo by mělo být v rovné linii od hlavy po paty. Držte pozici po dobu 30 sekund a postupně prodlužujte čas.
  2. Mrtvý brouk - lehněte si na záda s rovnými nohami a rukama položenýma na bocích. Zvedněte zároveň hlavu a nohy od podložky, držte pozici po dobu 10 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy.
  3. Dřepy - stůjte s nohama rozkročenými ve šíři ramen a pomalu se svažujte dolů, jako byste se chtěli posadit na neviditelnou židli. Držte pozici po dobu 10 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy.
  4. Superman - lehněte si na břicho s rukama a nohama rovně v protilehlých směrech. Zvedejte ruce a nohy nahoru, držte pozici po dobu 10 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy.
  5. Rotace trupu - stůjte s nohama rozkročenými ve šíři ramen a rukama položenýma na bocích. Pomalu se otáčejte z boku na bok, držte pozici po dobu 5 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy.

Zkuste tyto cviky provádět pravidelně a postupně zvyšujte jejich náročnost. Vaše svaly páteře se posílí a bolesti zad se sníží.