Víte, že lední medvědi mají černou kůži?

Příroda
Překvapivý fakt o ledních medvědech

Víte, že lední medvědi mají černou kůži?

Přestože byste si mohli myslet, že lední medvědi mají bílou srst i kůži, je to ve skutečnosti překvapivým faktem, že jejich kůže je černá. Vypadá to zvláštně, když si uvědomíte, že lední medvědi jsou symbolem Arktidy a jejich srst je známá svou bělostí.

Tučná vrstva pod srstí ledních medvědů je vysoce účinným izolátorem, který jim pomáhá udržovat teplo v chladném prostředí. Tato izolační vrstva je tvořena jak bílými, tak černými chlupy. Bílé chlupy jsou viditelné a dávají ledním medvědům jejich charakteristický vzhled, zatímco černé chlupy jsou skryty pod srstí a jsou velmi tmavé až černé.

Černá barva chlupů je důležitá pro lední medvědy, protože absorbuje sluneční záření a pomáhá jim udržet teplo. Když se sluneční paprsky dostanou na černé chlupy, přemění se na teplo a pomáhají ohřívat tělo medvěda. To je zvláště užitečné v arktickém prostředí, kde teploty jsou extrémně nízké.

Takže i když se nám může zdát, že lední medvědi mají bílou srst i kůži, ve skutečnosti mají černou kůži, která jim pomáhá přežít v drsných podmínkách Arktidy.