Víte, že hnízda kolibříků váží méně než mince?

Příroda
Kolibříci jsou fascinující ptáci s mnoha neuvěřitelnými vlastnostmi. Jednou z nich je i váha jejich hnízd.

Kolibříci jsou malí ptáci s nádhernými zbarveními a neuvěřitelnými vlastnostmi. Jednou z nich je i váha jejich hnízd. Většina druhů kolibříků si staví hnízda vysoko na stromech, keřích nebo na lanoví. Tyto stavby jsou velmi malé, obvykle velikosti vajíčka a váží méně než mince. Některé druhy kolibříků si dokonce staví hnízda na pobočkách stromů pomocí pavučin a mechů.

Hnízdo kolibříků se skládá ze dvou polovin a je velmi pevné, aby odolávalo větru a bouřím. Kolibříci staví hnízdo z měkkých materiálů, jako jsou jemné kořínky, mechy a pavučiny. Když se kolibřík rozmnožuje, samec si najde vhodné místo a začne stavět hnízdo. Samec následně pozve samici a ta se rozhodne, zda se jí líbí hnízdo či ne.

Když se samice rozhodne pro hnízdo, naklade do něj vejce. Samec i samice pak střídavě sedí na vejci a inkubují ho až do vylíhnutí. Po vylíhnutí se kolibříčci rodí slepí a holí, ale velmi rychle se vyvíjejí. Za pouhých 18-21 dnů po vylíhnutí jsou schopni opustit hnízdo a začít se starat sami o sebe.