Tohle vás překvapí: Zvířata, která mají výjimečné schopnosti

Příroda
Věděli jste, že existují zvířata, která umí počítat, mluvit nebo dokonce léčit? Překvapte se s námi a objevte svět zvířecích talentů!

Zvířata s nevšedními schopnostmi

Zvířata jsou úžasná tvorba přírody a některá z nich mají schopnosti, které nás mohou překvapit. Věděli jste například, že zvířata mohou mluvit nebo dokonce léčit?

Zvířata, která umí počítat

Například šimpanzi jsou velmi chytří a umí počítat. Dokázali napočítat až do čtyř, což je na jejich úroveň velmi vysoký počet. Výjimkou nejsou ani vrány, které dokážou rozlišovat barvy a tvary a vypočítat si, jak získat potravu nebo jak se dostat k cíli.

Zvířata, která umí mluvit

Zvířata umí komunikovat různými způsoby, ale některá z nich dokážou mluvit. Kromě papoušků a jiných pěvců to umí například i delfíni, kteří dokáží vydávat zvuky, které mají určitý význam. Někteří vědci dokonce tvrdí, že delfíni mají svůj vlastní jazyk.

Zvířata, která umí léčit

Některá zvířata mají nejenom fyzické, ale i psychické schopnosti. Například kočky a psi dokáží působit protistresově a jejich společnost nám může pomoci zlepšit náladu. Existují ale i zvířata, která mají léčebné účinky, například alpaky, které se používají v terapii proti úzkosti a deprese.