Jak získat víc času během dne

Productivity
5 jednoduchých tipů jak zefektivnit svůj den a získat více času

Jak získat víc času během dne

Život je krátký a čas je cenný. Proto je důležité se naučit efektivně využívat čas a získat tak větší volnost a možnosti. Níže najdete pět tipů, jak zvýšit svoji produktivitu a získat více času během dne.

1. Plánujte svůj den

Je důležité si předem naplánovat svůj den a rozvrhnout si práci. Tak budete mít lepší přehled o svých povinnostech a času, který máte k dispozici. Existuje mnoho aplikací, které vám s tím pomohou, jako například Asana, Trello nebo Todoist.

2. Odstraňte rušivé faktory

Rušivé faktory, jako například notifikace na mobilu, mohou výrazně snižovat vaši produktivitu. Proto je důležité je odstranit a soustředit se pouze na práci, kterou máte před sebou. Můžete například vypnout notifikace na telefonu, ztlumit zvuky nebo použít aplikace na blokování rušivých webů.

3. Využívejte svůj čas na cestách

Čas strávený cestováním může být velmi cenný. Pokud například cestujete metrem nebo autobusem, můžete využít tento čas na čtení knihy, poslech audioknihy nebo na odpovídání na e-maily. Existuje mnoho způsobů, jak využít tento čas produktivněji.

4. Prioritizujte úkoly

Je důležité věnovat nejvíce času úkolům, které jsou nejdůležitější a mají nejvyšší prioritu. Tak se vyhnete zbytečnému plýtvání časem na nepodstatné úkoly. Existuje mnoho metod, jak si prioritizovat úkoly, jako například matice důležitosti a naléhavosti apod.