Jak si vybrat správnou kávu pro vaření French pressu

Gastronomie
Rady pro výběr a přípravu kávy vhodné pro French press. Získejte chuťově bohatší a plnější zážitek z vašeho oblíbeného nápoje.

Jak si vybrat správnou kávu pro vaření French pressu

Káva je pro mnoho lidí důležitou součástí každodenní rutiny. Pokud máte rádi plnou a bohatou chuť kávy, může být French press vaší oblíbenou metodou přípravy. Nicméně, pro dosažení dokonalého zážitku z vašeho oblíbeného nápoje je důležité vybrat si správnou kávu.

Výběr kávy

Pro French press doporučujeme zvolit kávu, která je světlejší pražená a má hrubší mletí. Tyto faktory umožní, aby se aroma a chuť kávy plně rozvinuly během vaření. Doporučujeme vyzkoušet různé druhy kávy a najít si tak svou oblíbenou. Pokud jste začátečníkem, začněte s jemnou kávou, aby se vám lépe podařila příprava.

Příprava kávy

Při přípravě kávy do French pressu je důležité si dát pozor na správný poměr kávy a vody. Obecně se doporučuje 1 díl kávy na 15 dílů vody. Pokud si přejete silnější chuť, můžete poměr upravit. Před vařením dejte kávu a vodu do konvice, dobře promíchejte a nechte vařit přibližně 4-5 minut. Poté pomalu stlačte píst dolů, aby se oddělil kávový sediment. Hotovou kávu nalijte do hrnku a vychutnejte si svůj lahodný nápoj.