Jak si vybrat správnou kávu pro vaření French pressu

Gastronomie
Rady pro výběr a přípravu kávy vhodné pro French press. Získejte chuťově bohatší a plnější zážitek z vašeho oblíbeného nápoje.
Jak si vybrat správnou kávu pro vaření French pressu

Jak si vybrat správnou kávu pro vaření French pressu

Káva je pro mnoho lidí důležitou součástí každodenní rutiny. Pokud máte rádi plnou a bohatou chuť kávy, může být French press vaší oblíbenou metodou přípravy. Nicméně, pro dosažení dokonalého zážitku z vašeho oblíbeného nápoje je důležité vybrat si správnou kávu.

Výběr kávy

Pro French press doporučujeme zvolit kávu, která je světlejší pražená a má hrubší mletí. Tyto faktory umožní, aby se aroma a chuť kávy plně rozvinuly během vaření. Doporučujeme vyzkoušet různé druhy kávy a najít si tak svou oblíbenou. Pokud jste začátečníkem, začněte s jemnou kávou, aby se vám lépe podařila příprava.

Příprava kávy

Při přípravě kávy do French pressu je důležité si dát pozor na správný poměr kávy a vody. Obecně se doporučuje 1 díl kávy na 15 dílů vody. Pokud si přejete silnější chuť, můžete poměr upravit. Před vařením dejte kávu a vodu do konvice, dobře promíchejte a nechte vařit přibližně 4-5 minut. Poté pomalu stlačte píst dolů, aby se oddělil kávový sediment. Hotovou kávu nalijte do hrnku a vychutnejte si svůj lahodný nápoj.