10 nejzajímavějších míst v Japonsku

Cestování
Japonsko je země plná kontrastů a fascinujících míst, které stojí za návštěvu. V tomto článku vám přinášíme deset nejzajímavějších míst, která byste v Japonsku neměli minout.

Tokyo

Tokyo je největším a nejrušnějším městem Japonska. Je plné vysokých mrakodrapů, neonových světel, krásných zahrad a chrámů. Mezi nejpopulárnější atrakce patří například chrám Senso-ji, Tokyo Tower nebo Shibuya Crossing.

Kyoto

Kyoto je město tradičního Japonska. Najdete zde nádherné chrámy, zenové zahrady a starobylé uličky. Mezi nejznámější památky patří zámek Nijo, Kinkaku-ji (Zlatý pavilon) a Fushimi Inari-taisha, kde se nachází více než tisíc bran torii.

Fuji

Fudži je nejvyšší hora Japonska a symbol země. Výstup na její vrchol je velmi populární a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Pokud se nechcete vzdát pohodlí, můžete si vychutnat krásné výhledy z nedalekého jezera Kawaguchiko nebo odpočinout v některém z lázeňských měst v okolí.

Sapporo

Sapporo je největším městem na severu Japonska a je známé především díky svému pivu a zimnímu festivalu. V létě si můžete užít krásnou přírodu v okolí, v zimě pak lyžování a sněhové sochy na festivalu Yuki Matsuri.

Hiroshima

Hiroshima je městem s tragickou historií, která se odehrála během druhé světové války. Město však dokázalo vybudovat nádherné parky a památníky, jako je Mírový park nebo Hiroshima Peace Memorial Museum.