Nejlepší destinace pro pěší turistiku v Evropě

Cestování
Zajímá vás pěší turistika a hledáte inspiraci pro vaše další dobrodružství? Přinášíme vám seznam nejlepších destinací pro pěší turistiku v Evropě!

Nejlepší destinace pro pěší turistiku v Evropě

Pěší turistika je skvělý způsob, jak prozkoumat krásy přírody a zažít dobrodružství. Pokud hledáte inspiraci pro vaše další výlety, přinášíme vám seznam nejlepších destinací pro pěší turistiku v Evropě.

1. Alpy

Alpy jsou jednou z nejpopulárnějších destinací pro pěší turistiku v Evropě. Nabízí krásné horské scenérie a mnoho značených stezek pro turisty různých úrovní zdatnosti. Mezi nejpopulárnější oblasti patří Švýcarsko, Francie, Itálie a Rakousko.

2. Skandinávské hory

Skandinávské hory jsou další oblíbenou destinací pro pěší turistiku. Tato oblast nabízí nádherné výhledy na fjordy, ledovce a zelené údolí. Nejlepší období pro turistiku je od června do srpna.

3. Krkonoše

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a také skvělou destinací pro pěší turistiku. V oblasti se nachází mnoho značených stezek, které vedou k nejkrásnějším místům v pohoří. Mezi nejpopulárnější patří Sněžka, Luční bouda a Labský vodopád.

4. Pyreneje

Pyreneje jsou horský řetězec na hranicích mezi Francií a Španělskem. Nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu a mnoho značených turistických stezek pro pěší turistiku. Nejlepší období pro turistiku je od června do září.