Víte, že třetina potravin je vyhozena? Zjistěte, jak můžeme snížit plýtvání jídlem

Potraviny
Téměř třetina všech vyprodukováných potravin na světě končí v koši. Jak můžeme snížit toto plýtvání a zachovat přitom životní prostředí? Čtěte dál a dozvíte se více!

Víte, že třetina potravin je vyhozena?

Zní to neuvěřitelně, ale je to tak - téměř třetina všech vyprodukováných potravin na světě skončí v koši. To znamená, že nejenže se plýtvá potravinami samotnými, ale také energií, vodou a ostatními zdroji, které jsou k jejich produkci nutné.

Abychom snížili toto plýtvání, musíme začít jednat. Jednou z možností je například nakupovat méně, ale častěji, abychom zabránili zbytečnému plýtvání nevyužitých potravin. Další možností je využití tzv. 'špatného' ovoce a zeleniny, které se sice nezdají být ideální pro prodej v supermarketu, ale jsou naprosto vhodné k dalšímu zpracování, jako například na smoothie nebo polévky.

Mezi další možnosti patří také třídění odpadů a recyklace, podpora místních farmářů a producentů potravin a podpora organizací, které se snaží minimalizovat plýtvání potravinami.

Zachování životního prostředí a snížení plýtvání jídlem jsou důležitými tématy, která bychom neměli ignorovat. Začněte jednat i vy a přispějte tak k udržení naší planety pro další generace!