Nejlepší destinace pro horskou turistiku

Cestování
Vyzkoušejte si nejlepší destinace pro horskou turistiku po celém světě a užijte si překrásné výhledy a adrenalinové zážitky.

Nejlepší destinace pro horskou turistiku

Horská turistika je oblíbeným způsobem trávení volného času. Pokud patříte mezi fanoušky hor a turistiky, tak Vám nabízíme výběr nejlepších destinací pro horskou turistiku. Tyto destinace nabízí nádherné výhledy a adrenalinové zážitky.

Alpy

Alpy jsou nejvyšší pohoří v Evropě a nabízí mnoho možností pro horskou turistiku. Pokud máte rádi velké výšky, vyzkoušejte si treking na Mont Blanc, který je s 4 810 metry nejvyšší horou v Evropě. Další možností je procházka na Zugspitze v Německu, která je nejvyšší horou v Německu s výškou 2 962 metrů.

Andesky

Andesky jsou nejdelší horský systém na světě a rozprostírají se přes celou Jižní Ameriku. Pokud chcete vyzkoušet horskou turistiku v Andách, vydejte se do Argentiny, kde se nachází nejvyšší hora v Andách - Aconcagua, která měří 6 962 metrů.

Himaláje

Himaláje jsou nejvyšší pohoří na světě a nacházejí se v Asii. Pokud chcete zažít adrenalinovou horskou turistiku, vydejte se na treking na Mount Everest. Tato hora je nejvyšší horou na světě a její vrchol měří 8 848 metrů. Další možností je trek na Annapurnu, která se nachází v Nepálu.