Víte, že... Největší zvíře na světě není modrá velryba?

Příroda a zvířata
Mnoho lidí si myslí, že modrá velryba je největší zvíře na světě, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Je toho tolik, co oceán ukrývá, a jeden z nejzajímavějších faktů o životě v oceánech je, že největší zvíře na světě není modrá velryba! Zatímco modrá velryba může být nejtěžší zvíře na světě, je mnohem delší druhého největšího zvířete na světě, a to plejtvák obrovský.

Plejtvák obrovský může dosáhnout délky až 30 metrů, což je více než dvojnásobek délky modré velryby. Navíc, plejtvák obrovský má také mnohem větší tělesnou hmotnost než modrá velryba. Nicméně, vzhledem k tomu, že plejtvák obrovský je velmi vzácný a vyskytuje se hlavně v otevřených oceánech, je pravděpodobně méně známý než modrá velryba.

I když jsou oba tyto druhy velryb obrovské, jsou v mnoha ohledech velmi odlišné. Modrá velryba je běžnější a nachází se v mnoha oceánech po celém světě, zatímco plejtvák obrovský obývá jen určité oblasti oceánů.

Takže příště, když uslyšíte někoho mluvit o největším zvířeti na světě, pamatujte si, že modrá velryba sice může být nejtěžší, ale plejtvák obrovský je mnohem delší a má větší tělesnou hmotnost!