Poznáte tajemství ztraceného města Tikal?

Historie
Objevte fascinující příběh zapomenuté civilizace v džungli Guatemaly.

Tikal - tajemství ztraceného města

Patříte-li mezi dobrodružné cestovatele a archeology, jistě vás zaujme příběh ztraceného města Tikal, které se nachází v srdci husté džungle v Guatemale. Tikal představuje fascinující zastavení v dějinách Mayů, tajemných stavitelů pyramid a chrámů, jejichž kultura vykvetla v období mezi 4. a 10. stoletím našeho letopočtu.

Tikal se nachází na území Národního parku Tikal, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho rozloha činí více než 570 km² a rozkládá se na pozemcích starého města, které bylo objeveno teprve v roce 1848. Archeologické nálezy zde odkrývají život a rozkvět jedné z nejvýznamnějších Mayovských civilizací.

Zapomenuté město v džungli

Prozkoumání Tikalu je skutečným dobrodružstvím. Již samotná cesta do hlubin guatemalské džungle je plná exotické flóry a fauny. Když se však dostanete k samotnému městu, otevře se vám pohled na ohromující stavby, které dominují krajině.

Pyramidy, chrámy a paláce se tyčí nad stromovou korunou a nabízejí úchvatné panorama. Nejznámější stavbou je chrám Templo IV, který svou výškou dosahuje 70 metrů a poskytuje úchvatný výhled na celý Tikal.

Paměť ztracené civilizace

Mayové, kteří Tikal založili, zde vybudovali město s rozsáhlou architekturou a obchodními sítěmi, které sahaly až do vzdálených oblastí dnešního Mexika, Belize a Hondurasu. Tikal se stal jedním z nejdůležitějších center Mayovské civilizace a sídlem králů a aristokratů.

Avšak po 10. století se Tikal začal postupně opouštět a nakonec se stal zapomenutým městem. Jeho existence upadla v zapomnění až do doby, kdy se archeologové vrhli do džungle a obnovili jeho slávu. Dnes je Tikal důležitým místem pro studium minulých civilizací a turistickou atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa.

Pokud vás láká objevování neznámého a záhadného, vydejte se do Tikalu a prožijte dobrodružství v srdci džungle, kde čas zastavil svůj běh a tajemství minulosti jsou stále živá.