Jak správně čistit a udržovat koženou sedačku v autě

Auto
V tomto článku se dozvíte, jak správně čistit a udržovat koženou sedačku v autě, aby vám sloužila co nejdéle a vypadala stále jako nová.

Kožené sedačky jsou v autech stále oblíbenější volbou. Pokud chcete, aby vám vaše kožená sedačka sloužila co nejdéle a stále vypadala jako nová, je důležité ji pravidelně čistit a udržovat. Jak na to?

Nejprve odstraňte prach a nečistoty pomocí měkkého hadříku. Poté použijte čistící prostředek speciálně určený pro kožené povrchy. Naneste ho na hadřík a jemně potřete sedačku. Po aplikaci nechte sedačku vyschnout. Nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky ani přípravky na bázi alkoholu, které by mohly poškodit kožený povrch.

Pro pravidelnou údržbu kožené sedačky používejte speciální krém nebo impregnační prostředek. Naneste ho na hadřík a jemně vtírejte do povrchu sedačky. Tím zvýšíte její odolnost vůči vlhkosti a zabráníte vzniku skvrn.

Pravidelnou údržbou kožené sedačky prodloužíte její životnost a zároveň ji udržíte stále jako novou. Sedačku je vhodné čistit a udržovat minimálně jednou za půl roku, v závislosti na jejím používání.