Jak na domácí výrobu přírodní kosmetiky?

Krása a zdraví
Rádi byste si vyzkoušeli výrobu kosmetiky z přírodních ingrediencí? Tento článek vám poradí, jak na to!

Jak na domácí výrobu přírodní kosmetiky?

Domácí výroba kosmetiky z přírodních ingrediencí je stále oblíbenější. Můžete si tak být jisti, že na vaši pleť nepoužíváte žádné škodlivé látky a zároveň si ušetříte peníze. Nejlepší je začít s jednoduchými recepty, například s výrobou domácího peelingu z cukru a kokosového oleje. Stačí smíchat 2 lžíce cukru s 1 lžící kokosového oleje a jemně masírovat pokožku. Výsledkem bude hebká a krásně vonící pleť.

Přírodní ingredience do kosmetiky

Při výrobě kosmetiky z přírodních ingrediencí se hodí využít například kokosový olej, mandlový olej, avokádový olej, ale také různé éterické oleje. Kromě toho se dají použít také byliny, jako jsou třeba levandule, měsíček nebo máta. Tyto bylinky se dají vařit v oleji nebo vodě a následně použít do kosmetických přípravků.

Jak vyrobit domácí krém?

Pro výrobu domácího krému potřebujete kokosový olej, včelí vosk, éterický olej a vitamín E. Postupně roztavte 1/4 šálku kokosového oleje a 2 lžičky včelího vosku na mírném ohni. Poté směs nechte vychladnout a přidejte pár kapek éterického oleje a vitamínu E. Směs dobře promíchejte a nalijte do nádoby. Takto vyrobený krém uchovávejte v ledničce a využívejte ho jako denní krém na obličej.